Każdy z nas codziennie korzysta z telefonu, na którym zainstalowanych jest wiele aplikacji. Pomagają nam one w wykonywaniu codziennych obowiązków przez co można powiedzieć, że także ułatwiają nasze życie. Jest wiele sposobów aby wykorzystywać nowoczesną technologie w naszej edukacji dlatego przedstawimy Wam kilka darmowych, dostępnych w języku polskim aplikacji, które nie tylko pomagają w zapamiętywaniu nowych słów i nauce języków obcych ale też powodują, że jest ona szybsza i przyjemniejsza.

1. Quizlet

quizlet

Quizlet to bardzo popularna aplikacja, z której korzysta około 50 milionów ludzi na całym świecie. Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wiele funkcji takich jak tryb pisania oraz dopasowywania słów, które sprawiają ze nauka słownictwa z jej pomocą jest bardzo skuteczna i przyjemna. Możemy korzystać ze stworzonych wcześniej przez innych użytkowników, tematycznych zestawów słów oraz dodawać swoje, uniwersalne zestawy. Aplikacja jest bardzo przyjemna i prosta co sprawi że bez żadnego problemu odnajdzie się w niej każdy bez względu na stopień zaawansowania w korzystaniu z nowych technologii.

aplikacja quizlet

2. Memrise

memrise

Aplikacja jest konsekwentnie rozwijana i rozbudowywana od 2010 roku, a jej celem jest pomoc w skutecznej nauce języków. Aplikacja uczy się razem z nami, ponieważ ocenia jakie słowa są dla nas najtrudniejsze do zapamiętania i w późniejszej nauce stawia nacisk na ich powtarzanie. Aplikacja daje nam dostęp do fiszek naukowych, z których możemy potem korzystać również jeśli nie mamy dostępu do internetu. Nauka słownictwa w tej aplikacji z wykorzystaniem systemu skojarzeń jest bardzo skuteczna i przyjemna. Nauka języka angielskiego w memrise jest darmowa natomiast aby uczyć się w niej innych języków należy wykupić specjalną subskrypcje.

aplikacja memrise

3. Duolingo

duolingo

Darmowa aplikacja posiadająca polski interfejs umożliwia nam naukę języka angielskiego. Wersja anglojęzyczna oferuje również możliwość nauki innych języków. Nauka w formie zabawy sprawia, że czas poświęcony na edukacje mija nam bardzo szybko. Aplikacje udostępnia nam różne testy, za których rozwiązanie otrzymujemy nagrody w postaci odznak co na pewno motywuje nas do dalszej nauki i rozwoju.

aplikacja duolingo

Podsumowanie

Przedstawione aplikacje dostępny są na telefony z systemem Android oraz IOS. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wybrania tej, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Główną zaletą korzystania z aplikacji edukacyjnych jest możliwość nauki w każdym miejscu i o każdej porze. Są one bardzo dobrym uzupełnieniem i sposobem na utrwalanie sobie nowej wiedzy.

Jeśli szukasz miejsca, w którym mógłbyś rozwijać swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym to zapraszamy Cię również do sprawdzenia oferty naszej szkoły językowej! Good Evening to miejsce gdzie zajęcia prowadzone są w fantastycznej atmosferze z dużym naciskiem na mówienie tak abyś nie miał w tym żadnych oporów.

nauka języka obcego

Pomocne aplikacje do nauki języków obcych

31 grudnia 2020
aplikacje do nauki języków obcych